KONTAKTA OSS

Hem E Om oss E Kontakt

Administration

Rektor
Sandy Monteiro
Telefon: 0176-528 02
Mobil: 070-928 74 12
sandy.monteiro@vaddo.fhsk.se

Reception
Telefon: 0176-528 00
Bokningar och förfrågningar
Linda Eklund
Telefon: 0176-528 15
linda.eklund@vaddo.fhsk.se

Syv
Amr Sheikh Dayeb
Telefon: 073-597 60 92
amr.sheikh@vaddo.fhsk.se

Skolkurator
Kian Höckert
info@vaddo.fhsk.se

Kommunikatör
Ylva Nordgren
Telefon: 0176-528 26
ylva.nordgren@vaddo.fhsk.se

Projektledare
Jonas Carlsson
jonas.carlsson@sodertorn.fhsk.se

Vaktmästeri
Kjell Åhrberg
Telefon: 0176-528 10
kjell.ahrberg@vaddo.fhsk.se

Kök
Telefon: 0176-528 19
reception@vaddo.fhsk.se

IT
Pär Arfvidsson
Telefon: 08-745 82 00
par.arfvidsson@sodertorn.fhsk.se

Kursföreståndare

Allmän kurs i Norrtälje
Anna Leander
Telefon: 08-745 82 04
anna.leander@allmankurs.se

Allmän kurs Distans
Susanne Hult
Telefon: 070-303 48 12
susanne.hult@allmankurs.se

Akvaponiingenjör
Sandy Monteiro, utbildningsansvarig
Telefon: 0176-528 02
sandy.monteiro@vaddo.fhsk.se

Frida Eklund, utbildningsledare
Telefon: 0176-28 61 15 eller 070-828 67 50
frida.eklund@campusroslagen.se

Barn och fritid
SMF

Amr Sheikh Dayeb
Telefon: 073-597 60 92
amr.sheikh@vaddo.fhsk.se

Ekohushåll – i teori och praktik
Sanya Falkenstrand
Telefon: 073-332 31 84
sanya@vaddofolkhogskola.se

Humanistisk socialpedagog
Bragi Olafsson
Telefon: 070-573 33 73
bragi.olafsson@vaddo.fhsk.se

Irländsk folkmusik
Jennikel Andersson
Telefon: 073-023 90 23
jennikel.andersson@vaddo.fhsk.se

Kreativitetens nycklar
Björn Westerberg Nauclér
bnaucler@vaddo.fhsk.se

Polisförberedande utbildning
Sandy Monteiro
Telefon: 0176-528 02
sandy.monteiro@vaddo.fhsk.se

Ayurveda för alla
Skapa dig vidare
Skapa dig vidare – fördjupning

Malin Eriksson
malin.eriksson@vaddo.fhsk.se

Svampkonsulent
Lotta Ekberg
lotta.ekberg@vaddo.fhsk.se

Rut Folke
Telefon: 070-768 55 92
rut.folke@vaddo.fhsk.se

Teater- och skådespelarlinjen
Victoria Strandberg
victoria.strandberg@vaddo.fhsk.se

Yogalärarutbildning med mindfulness
Pablo Romero
pablo@vaddofolkhogskola.se

Lärare

Lärare Allmän kurs i Norrtälje

Rebecca Tärnsby
rebecca.tarnsby@vaddo.fhsk.se

Maria Whinberg
maria.whinberg@vaddo.fhsk.se

Katrin Brandberg
katrin.brandberg@allmankurs.se

Direktnummer till Allmän kurs i Norrtälje
070-241 28 11

Lärare Humanistisk Socialpedagog

Bragi Olafsson
Telefon: 070-573 33 73
bragi.olafsson@vaddo.fhsk.se

Anna-Carin Wallenstein
a-c.wallenstein@vaddo.fhsk.se

Lärare Kreativitetens nycklar

Björn Westerberg Nauclér
bnaucler@vaddo.fhsk.se

Malin Eriksson
malin.eriksson@vaddo.fhsk.se

Väddö Folkhögskola

Väddö folkhögskola i Norrtälje

Väddö folkhögskola i Kista