KONTAKTA OSS

Rektor
Örjan Brinkman 070-257 50 14
orjan.brinkman@vaddo.fhsk.se

Verksamhetscontroller
Åsa Rosengren 0176-528 04
asa.rosengren@vaddo.fhsk.se

Studierektor
Nadja Engström 0176-528 09
nadja.engstrom@vaddo.fhsk.se

Reception 0176 528 00
Bokningar och förfrågningar
Linda Eklund 0176-528 15
linda.eklund@vaddo.fhsk.se

Kursföreståndare

Hälsopedagog
Lotta Hertzberg 0176-528 08
lotta.hertzberg@vaddo.fhsk.se

Kost & HälsoCoach
Emma Franzén
(tjänstledig läsåret 2017/2018)
emma.franzen@vaddo.fhsk.se

Andreas Johansson (vikarie för Emma)
andreas.johansson@vaddo.fhsk.se

Humanistisk Socialpedagog
Solveig Gudmundsdottir, 070-657 63 03
solveig.gudmundsdottir@vaddo.fhsk.se

Allmän kurs
Anna Leander 0176-528 25
anna.leander@allmankurs.se

Lärare

Lärare Hälsopedagog/
Kost- och
hälsocoach

Karin Stjernberg 0176-528 05
karin.stjernberg@vaddo.fhsk.se

Emma Franzén
(tjänstledig läsåret 2017/2018)
emma.franzen@vaddo.fhsk.se

Andreas Johansson (vikarie för Emma)
andreas.johansson@vaddo.fhsk.se

Nadja Engström 0176-528 09
nadja.engstrom@vaddo.fhsk.se

Lotta Hertzberg 0176-528 08
lotta.hertzberg@vaddo.fhsk.se

Lärare Humanistisk Socialpedagog

Bragi Olafsson 070-573 33 73
bragi.olafsson@vaddo.fhsk.se

Solveig Gudmundsdottir 070-657 63 03
solveig.gudmundsdottir@vaddo.fhsk.se

Sandy Monteiro 070-896 08 04
sandy.monteiro@vaddo.fhsk.se

Lärare Allmän kurs

Anna Leander 0176-528 25
anna.leander@allmankurs.se

Jon-Erik Rehn
jon-erik.rehn@allmankurs.se

Jalel Cheffi
jalel.cheffi@allmankurs.se

Susanne Monroe
susanne.monroe@allmankurs.se

Ewa Holm
ewa.holm@allmankurs.se

Magnus Koraen
magnus.koraen@allmankurs.se

Etableringskurs:
Annika Silow 0720-50 44 50
annika.silow@vaddo.fhsk.se

Vaktmästeri
Per Nilsson 0176-528 10
mån-fred 07.00-16.00

Kök:
0176-528 19
reception@vaddo.fhsk.se

IT
Pär Arfvidsson 08-745 82 00
par.arfvidsson@sodertorn.fhsk.se

Väddö Folkhögskola

Allmänna folkhögskolekursen i Solna

Share This